Partneři a záštita

Pořadatelé

kctjdivadloHlavním pořadatelem všech ročníků Pohádkového lesa byl Klub českých turistů, odbor Atlas Temelín. Spolupořadatelem všech sedmnácti ročníků bylo také Jihočeské divadlo, kterému patří poděkování za zapůjčení všech dostupných kostýmů a rekvizit. Od roku 2005 se na pořádání podílí Klub českých turistů, oblast Jihočeského kraje.

Během sedmnácti let se mezi pořadateli vystřídala řada organizací.

lesycruhulmcdonaldctspraha

Lesy České republiky, s.p. od roku 2007 samostatně a od roku 2012 společně s Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů kompletně zajišťuje jedno stanoviště, na které zároveň dodává ceny pro děti.

McDonald’s se od roku 2002 podílí na organizaci posledního stanoviště, na které zároveň dodává pro děti balónky, v posledních čtyřech ročnících zajistil pořadatele i pro další stanoviště.

CTS Praha s.r.o. od roku 2005 samostatně a kompletně zajišťuje jedno stanoviště, pořadatelé si velmi rychle mezi účastníky získali oblibu svými originálními nápady a nádhernými kostýmy.

mddmtynhasici-rudolfovDům dětí a mládeže v Týně nad Vltavou od roku 2009 samostatně a kompletně zajišťuje jedno stanoviště.

Sbor dobrovolných hasičů Rudolfov – organizace dopravy a parkování pořadatelských vozidel, od roku 2002 samostatně a kompletně zajišťuje jedno stanoviště

Prvních pět ročníků pořádal společně se Sportovním svazem elektrárny Temelín.

Český červený kříž – od roku 2002 do roku 2012 byl garantem sbírky pro postižené děti a podílí se na organizaci a vybavení stanoviště na téma zdravotnictví a první pomoc.

Duropack Bupak Obaly a.s. – od roku 2009 samostatně a kompletně zajišťuje jedno stanoviště

Jihočeští taťkové – v prvních ročnících se členové sdružení významně podíleli na organizaci Pohádkového lesa

Matematicko-fyzikální fakulta University Karlovy v Praze – v letech 2005 a 2008 připravila celé stanoviště o elektřině, které se velmi líbilo nejen dětem, ale i rodičům

Databáze pořadatelů je v počítači vedena od roku 2001. Za deset ročníků se na stanovištích Pohádkového lesa vystřídalo přes 600 pořadatelů. Přidáme-li k tomu ještě odhad za první dva ročníky, bude se počet pořadatelů blížit sedmi stovkám. Jádro tohoto kolektivu tvoří 80 pořadatelů, kteří se podíleli alespoň na 5 ročních v posledních deseti letech.

V prvních ročnících bylo na stanovištích málo pořadatelů. Účastníci museli na stanovištích čekat ve frontách a pořadatelé neměli celý den čas ani na svačinu. Postupně se počet pořadatelů zvýšil a přes každoroční obtíže se v posledních letech vždy podařilo sehnat na stanoviště potřebný počet pořadatelů. Pokud vezmeme do ruky kalkulačku, zjistíme, že ani 7 pořadatelů na každém stanovišti není mnoho. Každý z nich musí v průměru obsloužit 1 dítě za dvě minuty, a to po celý den.

Všem pořadatelům patří uznání a poděkování za to, že si od rána do večera bez ohledu na únavu a počasí trpělivě hráli s nekonečným proudem dětí. Stejně tak patří poděkování i všem, kteří se podíleli na přípravě mnoha rekvizit.